Śpiewaj mi mamo

Dlaczego  śpiewamy? Może warto  śpiewać więcej i razem z bliskimi? Czy warto śpiewać dziecku? Czy w naszym zapędzonym życiu jest jeszcze miejsce na śpiew?  Czy zdarza się nam podśpiewywać cokolwiek? W domu, wśród znajomych, spontanicznie?

Chyba każdemu z nas pod wpływem emocji wyrywa się jakaś melodia, przypomniana piosenka, którą zbyt często urywamy w poczuciu niezręczności. Wspólnie zastanówmy sie nad dzisiejszym śpiewaniem i przypomnijmy sobie, jak to było, gdy jako dzieci cieszyliśmy się piosenkami i tańcami, gdy śpiew był naturalną potrzebą, łączącą się z zabawą i dobrym nastrojem. Projekt Śpiewaj mi mamo chce przywrócić tę radość  dorosłym, również tym, którzy sądzą, że śpiewać nie umieją. Po to by mogli przekazać tę cenną  umiejętność dzieciom.

Dostępny dla wszystkich śpiewnik internetowy zawiera na dobry początek 20 nowych i tradycyjnych  piosenek w lekko jazzowych aranżacjach dla dzieci i dla rodziców. Na stronie wersje pełne – do słuchania i podkłady – do śpiewania samodzielnego. Wkrótce również wersje domowe (do nauki śpiewania) i przykładowe zabawy (dla rodzica i dziecka).

Rodziny z małymi dziećmi wkrótce zaprosimy do udziału w interaktywnej akcji Śpiewaj mi mamo, do której będzie można włączyć się poprzez nasz portal. By wziąć w niej udział, wystarczy kliknąć ikonkę „Zgłoś piosenkę” na stronie głównej, zarejestrować się i przesłać nam swoje zgłoszenie (plik audio lub video z piosenką, wykonaną w mniejszym lub większym wspólnym rodzinnym gronie).

Zachęcamy też do przypominania sobie, jak ze śpiewaniem było w Waszym dzieciństwie. Jeśli chcecie nam o tym opowiedzieć, zapraszamy do zakładki Dlaczego śpiewasz? Wolontariat Wystarczy odpowiedzieć na pytania, zawarte w formularzu (w podpunktach lub opisowo) i wysłać na podany adres e-mail. Wraz ze zgodą na opublikowanie Waszych wspomnień na stronie. To, jak mogą wyglądać Wasze notki, możecie zobaczyć w zakładce Śpiewa-My.

Projekt jest realizowany w ramach programu Akademia Orange .

Wszystkie materiały, znajdujące się na stronie www.spiewajmimamo.pl są udostępnione na licencji Creative Commons.

 

Dla prasy